Разлика помеѓу преработките на „344“

Додадени 23 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{4 век}}
{{Година во други календари|344}}
'''344''' ('''[[Римски бројки|{{римски|344}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 344. година од новата ера, 344. од првиот милениум, 44. од [[4 век]] и петта од [[340-ти]]те.
 
== Други календари ==