Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 95 бајти ,  пред 8 години
::3. Краен пласман
::1. [[Податотека:Jersey red.svg|20п]] Бодовен пласман
: [[Трка околу Баскија 2013|Трка околу Баскија]]
::5. Краен пласман
{{Palmares end}}
 
=== РезултатиРаспоред на генералните пласманрезултатите на Гранд Тур ===
{| class="wikitable"
|-