Милош Константинов: Разлика помеѓу преработките

с
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност |име=Милош Константинов |портрет= |px=150п |опис= |роден-дата= {{...)
 
с (додадена Категорија:Македонски етнолози со помош на HotCat)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Константинов, Милош}}
 
[[Категорија:Македонски етнолози]]