Разлика помеѓу преработките на „Староруски јазик“

Додадени 806 бајти ,  пред 13 години
Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Староруски |изворноиме=роусьскъ, rusĭskŭ |изговор=русиск |држави=[[Ру...
(Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Староруски |изворноиме=роусьскъ, rusĭskŭ |изговор=русиск |држави=[[Ру...)
(нема разлика)