Турска азбука: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
!colspan=2|Буква
!МФА
!Македонски [[изговор]]
!colspan=2|Буква
!МФА
!Македонски [[изговор]]
|-
|''A''||''a''||{{IPA|/a/}}||а||''M''||''m''|||{{IPA|/m/}}||м