Разлика помеѓу преработките на „409“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
{{5 век}}
{{Година во други календари|409}}
'''409''' ('''[[Римски бројки|{{римски|409}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 409. година од новата ера, 49409. од првиот милениум, 9. од [[5 век]] и последна од [[400-ти]]те.
 
== Други календари ==