Разлика помеѓу преработките на „Верверици“

Додадени 113 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{во изработка}})
 
{{во изработка}}
Верверицата спаѓа во класата цицачи (Mammalia), ред гризачи (Rodentia).
118

уредувања