Разлика помеѓу преработките на „Сукре“

Одземени 14 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2907 (translate me)
с (Робот: Брише roa-rup:Sucre (deleted))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2907 (translate me))
[[Категорија:Главни градови во Јужна Америка]]
[[Категорија:Сукре]]
 
[[az:Sukre]]