Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Додадени 132 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1992716 (translate me))
| населени места=Градот [[Кратово]] и селата: [[Близанци]], [[Вакуф]], [[Горно Кратово]], [[Димонце]], [[Емирица]], [[Железница]], [[Живалево]], [[Каврак]], [[Кетеново]], [[Кнежево]], [[Којково]], [[Коњух]], [[Крилатица]], [[Куклица]], [[Куново (Кратовско)]], [[Луково]], [[Мушково]], [[Нежилово]], [[Пендак]], [[Приковци]], [[Секулица]], [[Страцин]], [[Талашманце]], [[Татомир]], [[Тополовиќ]], [[Трновац]], [[Туралево]], [[Филиповци]], [[Шлегово]] и [[Шопско Рударе]]
}}
[[File:Kratovo Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на Општина Кратово со селските атари.]]
 
== Географиja ==