Разлика помеѓу преработките на „Рак (соѕвездие)“

Одземени 85 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8849 (translate me)
с (Bot: Migrating 71 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8849 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8849 (translate me))
[[Категорија:Северни соѕвездија|Рак]]
[[Категорија:Соѕвездија забележани од Птоломеј|Рак]]
 
[[ka:კირჩხიბის თანავარსკვლავედი]]