Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Додаден 71 бајт ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
 
 
Постојат два вида на загари под кои подпаѓаат по неколку [[кучешка раса|раси]]:
 
*[[Загар-намирисувач]] и
*[[Загар-извидник|Загари-извидници]] и
*[[Загар-намирисувач|Загари-намирисувачи]] и