Разлика помеѓу преработките на „Сонцестој“

Одземени 54 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q123524 (translate me)
с (Bot: Migrating 55 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q123524 (translate me))
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q123524 (translate me))
[[Категорија:Астрономија]]
[[Категорија:Време во астрономијата]]
 
[[ar:انقلاب شمسي]]
[[fa:انقلابین]]