Разлика помеѓу преработките на „Гернроде/Харц“

Одземени 110 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q467010 (translate me))
'''Гернроде/Харц''' бил({{lang-de|Gernrode/Harz}}) е ''[[Амтопштинска (политичка единица)|заедница на општини]]'' во округот [[Харц (округ)|округот Харц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Седиштето на ''заедницатаопштинската назаедница општини'' билое во Гернроде. Распуштена е во јануари 2011.
 
''ЗаедницатаОпштинската на општини''заедница Гернроде/Харц се состои од следниве општини:
 
# [[Бад Зудероде]]
# [[Ридер]]
 
{{ЗаеднициОпштински на општинизаедници (Саксонија-Анхалт)}}
{{Харц-никулец}}
 
{{coord|51|43|N|11|08|E|region:DE-ST_type:adm2nd_source:dewiki|display=title}}
 
[[Категорија:Поранешни општинскиОпштински заедници во Саксонија-Анхалт]]