Разлика помеѓу преработките на „Плаошник“

Одземени 18 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7201685 (translate me)
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 31.11.118.137) и вратена ревизијата 1089909 на Brest-bot)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7201685 (translate me))
[[Категорија:Значајни археолошки локалитети (Република Македонија)]]
[[Категорија:Охридски знаменитости]]
 
[[en:Plaošnik]]