Разлика помеѓу преработките на „71“

Додаден 1 бајт ,  пред 6 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-1-ти +10-ти & -2-ти +20-ти & -3-ти +30-ти & -4-ти +40-ти & -5-ти +50-ти & -6-ти +60-ти & -7-ти +[[70-ти]...
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#switch: +{{subst:#switch: & -{{#expr: +{{subst:#expr:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-1-ти +10-ти & -2-ти +20-ти & -3-ти +30-ти & -4-ти +40-ти & -5-ти +50-ти & -6-ти +60-ти & -7-ти +[[70-ти]...)
 
{{1 век}}
{{Година во други календари|71}}
'''71''' ('''[[Римски бројки|{{римски|71}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 71. година од новата ера, 71. од првиот милениум, 71. од [[1 век]] и втора од [[770-ти]]те.
 
== Други календари ==