Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 35 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|-
! 
!colspan=2|[[Уснена consonantсогласка|Уснени]]
!colspan=2|[[Забна consonantсогласка|Забни]]
!colspan=2|[[Венечна consonantсогласка|Венечни]]
!colspan=2|[[Преднонепчена consonantсогласка|Предно-<br>непчени]]
!colspan=2|[[Заднонепчена consonantсогласка|Задно-<br>непчени]]
!colspan=2|[[лабијализација|Уснено-<br>заднонеп.]]
![[Грклан|Грклени]]