Разлика помеѓу преработките на „Американски Девствени Острови“

с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11703 (translate me)
с (oтстранета Категорија:Кариби; додадена Категорија:Карипски земји со помош на HotCat)
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11703 (translate me))
[[Категорија:Островски територии на САД]]
[[Категорија:Заветрени Острови]]
 
[[ml:യുണൈറ്റഡ് സ്റ്റേറ്റ്സ് വിർജിൻ ദ്വീപുകൾ]]
[[sr:Америчка Девичанска Острва]]