Разлика помеѓу преработките на „Април“

Додадени 53 бајти ,  пред 7 години
Во Април може секој да се ебе
(Meсецот Април е денот на шегата)
(Во Април може секој да се ебе)
{{Април {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Април''' или '''Тревен''' е четвртиот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]] и еден од четирите кои имаат 30 [[ден]]а.Meсецот Април е денот на шегата.Во Април може секој да се ебе
 
{{Месеци}}
Анонимен корисник