Разлика помеѓу преработките на „Април“

Додадени 55 бајти ,  пред 7 години
Meсецот Април е денот на шегата
с (Bot: Migrating 203 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q118 (translate me))
(Meсецот Април е денот на шегата)
{{Април {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Април''' или '''Тревен''' е четвртиот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]] и еден од четирите кои имаат 30 [[ден]]а.Meсецот Април е денот на шегата
 
{{Месеци}}
Анонимен корисник