Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

с
нов клуч за подредување на Категорија:Советски списоци: "Лидери" со помош на HotCat
с (нов клуч за подредување на Категорија:Советски списоци: "Лидери" со помош на HotCat)
[[Категорија:Советски политичари| ]]
[[Категорија:Списоци за Русија| Лидери на СССР]]
[[Категорија:Советски списоци|Лидери]]
 
[[tr:Sovyetler Birliği liderleri listesi]]