Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Одземен 21 бајт ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q81126 (translate me)
с (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q81126 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q81126 (translate me))
[[Категорија:Региони во Кина]]
[[Категорија:Манџурија| ]]
 
[[zh:满洲地区]]