Разлика помеѓу преработките на „Портик“

Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 37 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q185600 (translate me))
[[Категорија:Архитектонски елементи]]
[[Категорија:Архитектонски глосар]]
[[zh:门廊]]
5

уредувања