Разлика помеѓу преработките на „Пшемислав Њемјец“

Додадени 133 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| fullname = Пжемислав Њемјец
| nickname =
| birth_date = {{birth date and age|df=yes|1980|4|11}}
| birth_place = Освјенцим, [[Полска]]
| height =
| weight =
:Рут ду Суд (2009)
::3 етапи
| updated = 1228 март 2013
}}
 
;2013
: 6. Трофео Сера де Трамунтана
: 7. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2013|Волта а Каталуња]]
: 9. Краен пласман [[Тирено-Адријатико 2013|Тирено-Адријатико]]
{{palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Przemysław Niemiec}}
{{commons category}}
 
* {{Cycling archives|9614}}