Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Гео-поим-никулец“

нема опис на уредувањето
с
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:Armillary sphere.png|30px| ]]</td ><td >''&nbsp;Ова статија за [[географија|географски поим]] е [[Wikipedia:Perfect stub article|никулец]]. Можете да ѝ [[Wikipedia:Find or fix a stub|помогнете]] на Википедија со [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширување]''.</td ></tr></table ></div>
| image = Armillary sphere.png
[[Категорија:Никулци за географска терминологија<noinclude>| </noinclude>]]<noinclude>
| pix = 30
| subject =
| qualifier = за [[географија|географски поим]]
| category = Никулци за географски поими
| tempsort =
| name = Шаблон:Гео-поим-никулец
}}<noinclude>
[[be:Шаблон:Geo-term-stub]]
[[cv:Шаблон:Geo-term-stub]]
[[ru:Шаблон:Geo-term-stub]]
[[sd:سانچو:Geo-term-stub]]
[[uk:Шаблон:Geo-term-stub]]
[[vi:Bản mẫu:Geo-term-stub]]
[[zh:Template:Geo-term-stub]]
</noinclude>