Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Гео-поим-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Шаблон:Гео-терм-никулец на Шаблон:Гео-поим-никулец)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:Armillary sphere.png|30px| ]]</td ><td >''&nbsp;Ова статија за [[географија|географскагеографски терминологијапоим]] е [[Wikipedia:Perfect stub article|никулец]]. Можете да ѝ [[Wikipedia:Find or fix a stub|помогнете]] на Википедија со [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширување]''.</td ></tr></table ></div>
[[Категорија:Никулци за географска терминологија<noinclude>| </noinclude>]]<noinclude>
[[be:Шаблон:Geo-term-stub]]