Разлика помеѓу преработките на „Плаштари“

Додадени 47 бајти ,  пред 13 години
с
с (Бот Додава: oc:Urochordata)
с (Бот Додава: ga:Urochordata, uk:Покривники)
[[fi:Vaippaeläimet]]
[[fr:Urochordata]]
[[ga:Urochordata]]
[[he:מיתרני זנב]]
[[hr:Plaštenjaci]]
[[sv:Manteldjur]]
[[tr:Tulumlular]]
[[uk:Покривники]]
[[zh:尾索动物亚门]]
21.521

уредување