Разлика помеѓу преработките на „Anthrax“

Додаден 261 бајт ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox musical artist | name = Anthrax | image = AnthraxSonisphere2010.jpg | caption = Антракс на настап во Софија, Бугар...)
 
с
| name = Anthrax
| image = AnthraxSonisphere2010.jpg
| caption = Антракс на настап во [[Софија, Бугарија]] (22 јуни, 2010)<br/>Од лево кон десно: [[ФранкФренк Бело]], [[Џои Беладона]] и [[Скот Јан]]
| image_size = 250
| landscape = Yes
{{Commons category|Anthrax}}
* {{Official website|http://www.anthrax.com}}
* {{Twitter|https://twitter.com/Anthrax}}
* {{Myspace|http://www.myspace.com/Anthrax}}
* [http://www.youtube.com/user/AnthraxVEVO YouTube каналот на Anthrax]
* [http://www.metal-archives.com/bands/Anthrax/169 Anthrax на Encyclopaedia Metallum]
 
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Anthrax|*]]