Разлика помеѓу преработките на „Херкуланеум“

Одземени 142 бајти ,  пред 8 години
с
Бришење на "Ercolano1_Copyright2003KaihsuTai.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[co...
 
с (Бришење на "Ercolano1_Copyright2003KaihsuTai.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[co...)
 
<gallery>
Слика:Ercolano1 Copyright2003KaihsuTai.jpg|Вила Папури - ѕиден мозаик со легендата за [[Херкул]]
Слика:Herculaneum Neptune And Amphitrite.jpg|Ѕиден мозаик - [[Нептун (митологија)]] и [[Афродита]] во куќата бр. 22
Слика:Ercolano2 Copyright2003KaihsuTai.jpg|Куќа позната по многобројните мозаици