Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Додадени 68 бајти ,  пред 8 години
поврзано, чернобилска несреќа
с (Отстрането уредувањето на 217.16.90.148 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Вик Ретлхед|Вик Ре...)
(поврзано, чернобилска несреќа)
 
Денес во Чернобил живеат околу 500 лица: научници - главно радијациски физичари, како и администратори на Забранетата зона (видете [[Чернобилска несреќа]]) во која припаѓа и самиот град.
 
== Поврзано ==
* [[Чернобилска несреќа]]
 
{{Никулец од областа на географијата}}