Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: fi:Pilasteri
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: et:Pilaster Мења: lt:Piliastras)
с (Бот Додава: fi:Pilasteri)
[[es:Pilastra]]
[[et:Pilaster]]
[[fi:Pilasteri]]
[[fr:Pilastre]]
[[he:פילסטר]]
6.250

уредувања