Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на комунистите на Македонија“

нема опис на уредувањето
 
#[[Јаков Лазароски]] (јуни [[1986]] - [[1989]])
#[[Петар Гошев]] ([[1989]] - април [[1991]])
 
[[Категорија:Македонски политички партии]]
 
[[en:League of Communists of Macedonia]]