Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Додадени 46 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
*F. Papazoglou, ''Les villes de Macédoine romaine'', BCH Suppl. 16, 1988, 135-139. {{fr}}
*Ph. Petsas, ''Pella. Alexander the Great's Capital'', Thessaloniki, 1977. {{en}}
Tomislav.???-Translated to Macedonian lanuage!
 
{{одбрана}}
 
Анонимен корисник