Разлика помеѓу преработките на „Мансфелд (округ)“

Одземени 419 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q113961 (translate me)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам it:Mansfelder Land во it:Circondario del Mansfelder Land)
с (Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q113961 (translate me))
[[Категорија:Региони во Саксонија-Анхалт]]
[[Категорија:Поранешни окрузи во Саксонија-Анхалт]]
 
[[de:Landkreis Mansfelder Land]]
[[en:Mansfelder Land (district)]]
[[es:Distrito de Mansfelder Land]]
[[eo:Distrikto Mansfelder Land]]
[[id:Mansfelder Land]]
[[it:Circondario del Mansfelder Land]]
[[kk:Мансфельд (аудан)]]
[[nl:Landkreis Mansfelder Land]]
[[pl:Powiat Mansfelder Land]]
[[pt:Mansfelder Land]]
[[ro:Mansfelder Land (district)]]
[[ru:Мансфельд (район)]]
[[vi:Mansfelder Land]]