Разлика помеѓу преработките на „ISO 639-5“

Одземен 151 бајт ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2455758 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2455758 (translate me))
[[Категорија:ISO стандарди|#00639]]
[[Категорија:ISO 639]]
 
[[en:ISO 639-5]]
[[es:ISO 639-5]]
[[fr:ISO 639-5]]
[[it:ISO 639-5]]
[[jv:ISO 639-5]]
[[ta:ஐ.எசு.ஓ 639-5]]
[[yo:ISO 639-5]]
[[zh:ISO 639-5]]