Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 234 бајти ,  пред 8 години
с
 
== Историja ==
[[Податотека:Freska na Sv. Kiril i Metodij od Sv. Pantelejmon Svetanski.jpg|мини|лево|Фреска на [[Св. Кирил и Методиј]] од црквата „Св. Пантелејмон“ во Света]]
 
== Економија ==