Разлика помеѓу преработките на „Кведлинбург (округ)“

Одземени 445 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q114539 (translate me)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам nl:Quedlinburg (district) во nl:Landkreis Quedlinburg)
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q114539 (translate me))
{{Окрузи во Саксонија-Анхалт}}
{{Градови во Кведлинбург (округ)}}
 
[[ca:Districte de Quedlinburg]]
[[de:Landkreis Quedlinburg]]
[[en:Quedlinburg (district)]]
[[es:Distrito de Quedlinburg]]
[[eo:Distrikto Quedlinburg]]
[[id:Quedlinburg (distrik)]]
[[it:Circondario di Quedlinburg]]
[[kk:Кведлинбург (район)]]
[[nl:Landkreis Quedlinburg]]
[[pl:Powiat Quedlinburg]]
[[pt:Quedlinburg (distrito)]]
[[ro:Quedlinburg (district)]]
[[ru:Кведлинбург (район)]]
[[vi:Quedlinburg (huyện)]]