Разлика помеѓу преработките на „Вернигероде (округ)“

Одземени 456 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q114127 (translate me)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам nl:Wernigerode (district) во nl:Landkreis Wernigerode)
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q114127 (translate me))
 
[[Категорија:Вернигероде]]
 
[[de:Landkreis Wernigerode]]
[[en:Wernigerode (district)]]
[[es:Distrito de Wernigerode]]
[[eo:Distrikto Wernigerode]]
[[id:Wernigerode (distrik)]]
[[it:Circondario di Wernigerode]]
[[kk:Вернигероде (аудан)]]
[[nl:Landkreis Wernigerode]]
[[pl:Powiat Wernigerode]]
[[pt:Wernigerode (distrito)]]
[[ro:Wernigerode (district)]]
[[ru:Вернигероде (район)]]
[[uk:Вернігероде (район)]]
[[vi:Wernigerode (huyện)]]