Разлика помеѓу преработките на „Киевско-печерска иконописна работилница“

с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3406789 (translate me)
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3406789 (translate me))
 
[[Категорија:Киево-Печерска Лавра|Училиште]]
 
[[ru:Иконописная мастерская Киево-Печерской лавры]]
[[uk:Іконописна школа Києво-Печерської лаври]]