Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Одземен 611 бајт ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 33 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q539296 (translate me)
с (Робот: Додава hy:Eurosport)
с (Bot: Migrating 33 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q539296 (translate me))
Бритиш Еуроспорт ги покрива натпреварите во снукер во текот на целата сезона, вклучувајќи и настани што не се покриени од страна на Би Би Си (BBC) Телевизија, како и Мастерсот во Шангај и Чајна Опен.
Бритиш Еуроспорт има тројца коментатори за скејтинг: поранешните учесници на Зимските Олимписки Игри, Крис Хаувард и Ники Слејтер, ветеран - коментаторот Симон Рид, братот на актерот Оливер Рид. Тур де Франс се коментира од страна на Дејвид Херман со велосипедистот - ветеран Шон Кели како технички експерт. На 10. февруари 2009 година, Бритиш Еуроспорт, почна со емитување на програма на 16:9 резолуција. По затворањето на Сетанта Спортс (Setanta Sports), правата за натпреварување во голф ги презеде Бритиш Еуроспорт.
 
[[ar:يوروسبورت]]
[[az:Eurosport]]
[[bg:Eurosport]]
[[ca:Eurosport]]
[[cs:Eurosport]]
[[da:Eurosport]]
[[de:Eurosport]]
[[en:Eurosport]]
[[es:Eurosport]]
[[eu:Eurosport]]
[[fa:یورو اسپرت]]
[[fr:Eurosport]]
[[hy:Eurosport]]
[[hr:Eurosport]]
[[id:Eurosport]]
[[it:Eurosport]]
[[he:יורוספורט]]
[[kk:Eurosport]]
[[hu:Eurosport]]
[[ms:Eurosport]]
[[nl:Eurosport]]
[[ja:ユーロスポーツ]]
[[no:Eurosport]]
[[nn:Eurosport]]
[[pl:Eurosport]]
[[pt:Eurosport]]
[[ro:Eurosport]]
[[ru:Eurosport]]
[[sr:Еуроспорт]]
[[fi:Eurosport]]
[[sv:Eurosport]]
[[tr:Eurosport]]
[[zh:Eurosport]]