Теорија на еден куршум: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1631988 (translate me)
с (r2.5.2) (Бот Менува: it:Commissione Warren#Conclusioni)
с (Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1631988 (translate me))
Во својот заклучок, Вореновата комисија нашла уверливи докази од стручни лица дека еден куршум предизвикал рана на вратот на председателот Кенеди и сите рани на гувернерот Конали. Се вели дека постои разлика во мислењата меѓу членовите на комисијата за веројатноста на ова појава но истакнува дека оваа теорија не е од клучно значење за заклучоците на комисијата и дека сите чкенови на комисијата без двоумење се согласуваат дека сите куршуми биле испукани од истиот прозорец на шестиот кат.
 
[[ca:Teoria de la bala única]]
[[de:Magic-Bullet-Theorie]]
[[en:Single bullet theory]]
[[es:Teoría de una sola bala]]
[[fr:Théorie de la balle unique]]
[[it:Commissione Warren#Conclusioni]]
[[ja:証拠物件399]]
[[no:Magic bullet-teorien]]
[[sr:Теорија једног метка]]
[[sh:Teorija jednog metka]]