Разлика помеѓу преработките на „Џибути“

Додадени 33 бајти ,  пред 7 години
с
{{Главна|Административна поделба на Џибути}}
[[Податотека:Regions of Djibouti mk.svg|мини|десно|Карта на регионите во Џибути]]
Џибути се дели на 5 [[регионрегиони во Џибути|5 региони]]и и еден [[град]]. Тие потоа се поделени на вкупно 11 [[округ|окрузи]].