Разлика помеѓу преработките на „Порторож“

Одземени 352 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q564988 (translate me)
с (r2.7.3) (Робот: Додава uk:Порторож)
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q564988 (translate me))
 
[[Category:Градови во Словенија]]
 
[[an:Portorož]]
[[bg:Порторож]]
[[ca:Portorož]]
[[cs:Portorož]]
[[de:Portorož]]
[[en:Portorož]]
[[eo:Portorož]]
[[fr:Portorož]]
[[hr:Portorož]]
[[it:Portorose]]
[[nl:Portorož]]
[[nn:Portorož]]
[[pl:Portorož]]
[[ru:Порторож]]
[[sl:Portorož]]
[[sr:Порторож]]
[[fi:Portorož]]
[[sv:Portorož]]
[[uk:Порторож]]