Разлика помеѓу преработките на „Соли“

Одземени 56 бајти ,  пред 8 години
Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 2973362 на M4r51n
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 2973362 на M4r51n)
 
[[yi:זאלץ]]
 
==Наводи==
Од учебник по хемија