Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Аскалон“

Одземени 443 бајти ,  пред 12 години
промена на кодот со шаблон
(Нова страница: {{Крстоносни војни}} '''Битката кај Аскалон''' се одржала на 12 август 1099 година, и често се см...)
 
(промена на кодот со шаблон)
 
 
{{Крстоносни војни-никулец}}
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Crusades war.jpg|50п]]&nbsp;''Оваа статија поврзана со [[Крстоносни војни|Крстоносните војни]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>
 
 
[[Категорија:Битки во крстоносните војни]]