Разлика помеѓу преработките на „Административна поделба на Аргентина“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* [[Мисионес (покраина)|Мисионес]]
* [[Неуквен (покраина)|Неуквен]]
* [[Огнена Земја, Антарктика(покраина)|Огнена и Јужни Атлантски ОстровиЗемја]]
* [[Рио Негро (покраина)|Рио Негро]]
* [[Салта (покраина)|Салта]]