Разлика помеѓу преработките на „Медицинска нега“

Додадени 70 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{Викификација}}
{{Infobox Occupation
| name= Медицинска сестра/медицински браттехничар
| image= Медицинска сестра техничар.jpg
| image=
| caption=
| official_names= сестра/браттехничар
| type= [[специјалност (медицина)|специјалност]]
| activity_sector= [[здравствена нега]]
Анонимен корисник