Предлошка:Филм-никулец: Разлика помеѓу преработките

стандардизација
(Нова страница: <div class="boilerplate metadata" id="stub"> {|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent" |30px |'' Оваа ста...)
 
(стандардизација)
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Film reel.svg|''30п]]&nbsp;''Оваа статија поврзана со [[филм]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја <span class="plainlinks">[{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.<font color="002b88"/td>проширите</fonttr>.]</spantable></div>''
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
[[CategoryКатегорија:Филмски никулци<noinclude>|* </noinclude>]]
{|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent"
|[[Image:Film reel.svg|30px]]
|''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[филм]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја <span class="plainlinks">[{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} <font color="002b88">проширите</font>.]</span>''
|}
</div>
[[Category:Филмски никулци<noinclude>|*</noinclude>]]
<noinclude>
[[Категорија:ВикиПроект Филм:Шаблони за никулци|{{PAGENAME}}]]
 
[[bg:Шаблон:Филм-мъниче]]
[[cs:Šablona:Filmový pahýl]]
[[da:Skabelon:Filmstub]]
[[en:Template:Film-stub]]
[[hy:Կաղապար:Film-stub]]
[[id:Templat:Film-stub]]
[[lt:Šablonas:Film-stub]]
[[ja:Template:Movie-stub]]
[[ms:Templat:Stub filem]]
[[pl:Szablon:Film stub]]
[[ru:Шаблон:Film-stub]]
[[sl:Predloga:Filmska škrbina]]
[[sv:Mall:Filmstub]]
[[uk:Шаблон:Film-stub]]
[[zh:Template:Film-stub]]
</noinclude>