Разлика помеѓу преработките на „Соли“

Одземен 31 бајт ,  пред 8 години
Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 2928856 на Addbot
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.27) и вратена ревизијата 2928856 на Addbot)
:VO<sub>2</sub>NO<sub>3</sub> - [[Ванадиум(V) диоксид нитрат]]
:UO<sub>2</sub>SO<sub>4</sub> - [[Ураниум(VI) диоксид сулфат]]
:BiOCl - [[Бизмут(III) оксид хлорид]].да ти јебем јебем
 
==== Двојни соли ====