Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Одземени 15 бајти ,  пред 8 години
Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.91.248) и вратена ревизијата 2960327 на Addbot
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.91.248) и вратена ревизијата 2960327 на Addbot)
'''Оцетна киселина''' е органско соединение.
 
== Наводи == CoH2E+CH3CnH2
 
<references/>
<!--Интервики врски -->
 
[[Категорија:Органски соединенија]]