Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
с (Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q47512 (translate me))
'''Оцетна киселина''' е органско соединение.
 
== Наводи == CoH2E+CH3CnH2
 
<references/>
<!--Интервики врски -->
 
[[Категорија:Органски соединенија]]
Анонимен корисник